רשימת מדינות בסיכון

רשימת מדינות בסיכון - הנה רשימה המופיעה בתוספת לצו איסור הלבנת הון של מדינות וטריטוריות המוגדרות בסיכון בהיבטי איסור הלבנת הון מימון טרור. בשל כך קיים סיכון מוגבר לפעילות אל מול מדינות או טריטוריות אלה, על כן צו איסור הלבנת הון מחיל חובות דיווח ובקרה ייעודיים לפעילות כאמור. המדינות והטריטוריות המופיעות ברשימה מתחלקות לשתי קטגוריות, כך שעבור הרשימה הראשונה קיימת חובת דיווח מוגברת עבור כל פעולה העוברת את הסף של 5,000 ₪ לפעולה בודדת כמו גם, חובות הכר את הלקוח מוגברות. עבור הרשימה השנייה הדרישה מתייחסת לחובות הכר את הלקוח מוגברות בלבד.

 רשימת המדינות כוללת רשימה קבועה אשר מכילה בעיקר מדינות עם סיכון מוגבר למימון טרור וכוללת את רשימת המדינות או הטריטוריות שלהלן: לבנון, מצרים, סוריה, סעודיה, הממלכה של ירדן, עיראק, תימן, איראן, אלג’יריה, אפגניסטן, הרשות הפלסטינית, לוב, מועצת הנסיכויות הערביות המאוחדות, מלזיה, מרוקו, סודאן, סומליה, פקיסטאן, תוניס.

 בנוסף, הרשימה מכילה שמות של מדינות אשר מפורסמת על ידי הרשות לאיסור הלבנת הון המבוססת על רשימת המדינות שארגון ה- Financial Action Task Force) FATF) פרסם לגביהן הסתייגות בנוגע לעמידתן בהמלצות הארגון בנושא איסור הלבנת הון ומימון טרור. רשימה זו מתעדכנת מעת לעת וכוללת רשימה של מדינות שלא מיישמות את המלצות הארגון ורשימה של מדינות אשר למרות שחל שיפור מסוים ביישום ההמלצות, עדיין אינן עומדות ברף הסטנדרטים הבינלאומי שקבע הארגון.

להלן רשימת המדינות והטריטוריות שקיימות לגביהן חובות דיווח וחובות הכר את הלקוח מוגברות:

לבנון, מצרים, סוריה, סעודיה, הממלכה של ירדן, עיראק, איראן, אלג’יריה, אפגניסטן, הרשות הפלסטינית, לוב, מועצת הנסיכויות הערביות המאוחדות, מלזיה, מרוקו, סודאן, סומליה, פקיסטאן, תוניס, צפון קוריאה, אקוודור, אינדונזיה, מיאנמר ותימן.

להלן רשימת המדינות והטריטוריות שקיימות לגביהן חובת הכר את הלקוח מוגברת:

לבנון, מצרים, סוריה, סעודיה, הממלכה של ירדן, עיראק, תימן, איראן, אלג’יריה, אפגניסטן, הרשות הפלסטינית, לוב, מועצת הנסיכויות הערביות המאוחדות, מלזיה, מרוקו, סודאן, סומליה, פקיסטאן, תוניס, צפון קוריאה, אקוודור, אינדונזיה, מיאנמר, אלבניה, אנגולה, כווית, לאוס, נמיביה, ניקרגואה, פפואה גינאה החדשה, אוגנדה, זימבבואה וקמבודיה.

על המחבר

רועי קירשנר, עו"ד - יועץ בתחום איסור הלבנת הון ומימון טרור, בעל ניסיון רב בבניה והקמה של תהליכי איסור הלבנת הון, מימון טרור וציות צרכני במוסדות פיננסיים מובילים. ליצירת קשר - Roy@regulazia.co.il

דיון

כותרת
מחבר
תאריך ושעה

השאר תגובה