בית > איסור הלבנת הון ומימון טרור > הכר את הלקוח > אישור מסמך כנאמן למקור

אישור מסמך כנאמן למקור

אישור מסמך כנאמן למקור - אישור העתק נאמן למקור הינו אישור כי צילום או העתק של מסמך הינו זהה ומתאים למסמך המקורי על נציג המוסד הפיננסי לאשר זאת בטופס ייעודי בחתימתו בתוספת ציון שמו המלא ותאריך האישור.

האישור יכול להינתן ע”י אחד מאלה:

(1) הרשות אשר הנפיקה את המסמך.

(2) עובד של המוסד הפיננסי.

(3) בעל רישיון לעריכת דין בישראל.

(4) נציג דיפלומטי או קונסולרי ישראלי בחוץ לארץ.

(5) אפוסטיל. הינו  אישור הניתן על ידי רשות מוסמכת של מדינה, וכן תוארו של בעל התפקיד המאמת את נכונות החתימה על גבי תעודות שהונפקו על ידי המדינה.השימוש באישור זה מתאפשר בעקבות חתימת מדינת ישראל על אמנת האג לביטול הצורך בחקיקה למסמכי חוץ ציבוריים .זו היא אמנה בינלאומית שנוסחה בוועידת האג על משפט בינלאומי פרטי לצורך פישוט הליך ההכרה במסמכים ציבוריים בין המדינות החתומות על האמנה. האמנה מפרטת את הדרכים באמצעותן מסמך שהופק באחת המדינות החתומות יכול להיות מאושר לצורך הכרה משפטית בכל שאר המדינות החתומות. האישור נקרא אפוסטיל והוא דומה במעמדו לחותם נוטריון, אלא שהאחרון בעל תוקף משפטי מקומי בלבד.

קישורים

ספר עורכי דין

על המחבר

רועי קירשנר, עו"ד - יועץ בתחום איסור הלבנת הון ומימון טרור, בעל ניסיון רב בבניה והקמה של תהליכי איסור הלבנת הון, מימון טרור וציות צרכני במוסדות פיננסיים מובילים. ליצירת קשר - Roy@regulazia.co.il

דיון

כותרת
מחבר
תאריך ושעה
  1. האם חובה שזיהוי יעשה ע”י עובד התאגיד או שניתן לבצע זאת ע”י שלוח של התאגיד? למשל: חברת שליחויות שהוסמכה לנושא (ע”י הדרכות למשל ותחת פיקוח)?

השאר תגובה